Gaia Akadeemia esimene lend alustas

Novembri viimasel nädalavahetusel alustas Eesti esimene Gaia Akadeemia aastane kursus „Ettevalmistus eluks 21. sajandil – tervikliku eluviisi alused ning praktilised tööriistad elu edendamiseks“, kuhu pani end esimese raksuga kirja 24. inimest, kuid kursusega saab veel huvi korral liituda.

Kursus on akrediteeritud ülemaailmse Gaia Hariduse organisatsiooni (Gaia Education) ning omab 'Full EDE' ehk täielikku ökokülade kavandamise õppekava (Ecovillage Design Education) sertifikaati. See on esimene aastane rahvusvahelise sertifikaadiga ökokogukondade teemaline kursus. Sertifikaadi sai Gaia Akadeemia kursusele 25. novembril.

"Gaia Akadeemia eesmärgiks on aidata inimesel leida tema maailma muutvat ideed, olgu selleks ürdipeenar aknalaual või uue kooli loomine ning seda mõnusas ja toetavas keskkonnas haududa kuni koorumiseni. Selleks on vaja teadmisi, tööd iseenda ja oma ettevõtmisega ning rühma toetust. Kõike seda pakub täies mahus Gaia Akadeemia aastane kursus.

Gaia Akadeemia esimene lend alustas oma õppetööd intensiivkursusega Mõisamaal "Väike Jalajälg" kogukonnas

Lisaks põhjalikule ja pikale kursusele hakkab Gaia Akadeemia pakkuma ka lühikoolitusi osaleva juhtimise, sh ringi meetodi kasutamise, loodust jäljendava kavandamise, kogukonnas (inimrühmas) toimivate suhete, Gaia hariduse koolides rakendamise ja paljudel teistel teemadel, mis aitavad läbi omandatud oskuste astuda väikeseid samme elu looduslähedasemaks, hoolivamaks ja elusamaks muutumisele," kirjutab akadeemia looja ning ka EÖÜ juhatuse esimees Toomas Trapido.

Aastase kursuse tasu on kas 650, 777 või 900 eurot (vastavalt inimese võimekusele, panuse saab ise valida ning maksta ka osade kaupa).

Lähemalt saab koolitee algusest lugeda Bioneerist SIIT 

Lähemalt saab Gaia Hariduse rahvusvahelisest ökokülade loomise programmist lugeda SIIT

Gaia Akadeemia on tervikliku eluviisi õppeasutus, mis toimib Eesti Ökokogukondade Ühenduse raames. Gaia Akadeemia lähtub rahvusvahelisest Gaia õppekavast, mille märksõnadeks on terviklik elukäsitlus ja kogemuslikkus. Gaia Akadeemia pakub kursusi täiskasvanutele ning Gaia õppekava rakendamist koolides. Gaia Akadeemia on Eesti Hariduse Infosüsteemis 20. oktoobril 2015. aastal registreeritud MTÜ Eesti Ökokogukondade Ühenduse täienduskoolitusasutusena ning  selle käivitamist toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital. 

Rohkem infot: gaiaakadeemia.eeinfo@gaiaakadeemia.ee